احکام

همواره در ذهن معلمین احکام، نکته ای مورد توجه بوده است. این که چگونه می شود مسائل احکام را به زبان ساده و گویاتر برای نسل جوان که در آستانه ی بلوغ و تشرف به عمل صالح می‌باشند بیان نمود.

به لطف آن یگانه و تحت توجهات صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف و با تلاش و پیگیری جمعی از دوستان و راهنمایی های استادید فن و صرف وقت حدود 3 سال این مهم به ویرایش دوم رسید.

دوست گرامی، مجموعه ای که در اختیار شماست شامل جزوه و سی دی آموزش احکام مورد نیاز دانش آموزان راهنمایی می باشد.

خواهشمند است برای تدریس به نکات ذیل توجه فرمائید.

  1. حتما فهرست موضوعی را مطالعه فرمائید.
  2. در هر یک از موضوعات ، احکام مربوط به آن شرح داده شده است ولی توضیح بیشتر شما تکمیل کننده آن بخش می باشد.
  3. ذهن خلاق و پویای دانش آموزان مسلتزم مطالعه ی بیشتر شما و در نتیجه سوالات ریز و دقیق آنان می باشد. بهتر است قبل از هرجلسه نکات مربوط به هر بخش مورد مطالعه قرار گیرد.
  4. از آنجا که مسائل ذهنی نوجوانان درگیر جوانب و مشکلات امروز است شما مربی گرامی نیز باید با تلاش بیشتر و همراهی و همگامی با دانش آموزان ، موارد را به ظرافت دریافت نموده و با طرفه الحیل جواب آنها را آماده داشته باشید.
  5. هر بخش تصویری حدود 3 دقیقه می باشد. توضیح شما در ظرف 20 دقیقه تکمیل کننده ی کلاس احکام است.

از آنجاکه بشر همیشه در پی رشد می باشد ما نیز از این قائده مستثنی نیستیم لذا مستدعی است با مطالعه ی این مجموعه ما را از نظرات و پیشنهادات خود مستفیض فرمائید.

معتقدیم هیچ کاری بی خلل نیست. دست گرم تان را برای شنیدن کمی ها می فشاریم. قبلا از همکاری و عنایت شما دوست گرامی تشکر می نمائیم.

درس ها